8 Şubat 2012 Çarşamba

Çocukluğumuzun çizgi filmleri

Ne çok severdik bu çizgi filmleri. Tabi o zaman tek kanal var, çizgi filmler de çok değil. Şimdi ki gibi çeşit çeşit değil.
Eskiler 'bizim zamanımızda' dedikleri zaman çok gülerdim. Hep eskiyi andıkları için de onları anlamazdım. Şimdi biz aynı duruma gelmişiz de haberimiz yok. Arkadaşlarla oturup, 'bizim zamanımızda şu vardı, hatırlıyormusun?' diye başlayıp konuşmaya saatlerce aynı muhabbeti eder olmuşuz. Amanınnnn, yaşlanımşız bizzzzzz.
Bazen bizim ufaklığı kendimi şunları söylerken buluyorum. 'Bak teyzeciğim, biz çocukken sadece cuma günleri geç yatardık. Televizyon seyretmezdik doğru düzgün', ya da 'Hadi kalk artık bilgisayar başından, ay bizim zamanımızda olsanız ne yapacaktınız acaba? Bırak bilgisayarı tek kanal tv ile idare ederdik biz'.


Demek insanın doğasıında var :) Onlar bize söylerlerdi, biz de ufaklıklara :) Sanırım onlarda çocuklarına 'ahh ahh bizim zamanımızda sadece ilkel bilgisayarlar vardı. Onlarla avunurduk. O zaman olsaydınız napacaktınız çok merak ediyorum' diyecekler :)


Ama yine de güzel günlerdi o günler. Dünya bu kadar kirlenmemişti. Herşey daha doğaldı. İnsanlar daha saygılıydı. Belki her şeyde çeşit azdı, ama kıymetliydi her şey.
,